Uit de bestuursvergadering van 19 juni
Jaarverslag van de bezwarencommissie
Op 19 juni besprak het bestuur het jaarverslag van de commissie voor behandeling van bezwaarschriften van De Dienst Noardwest Fryslân. De commissie behandelt bezwaren die ingediend zijn tegen besluiten van De Dienst en gebiedsteams.
De opvallendste punten uit het jaarverslag:
- In 2023 zijn 88 bezwaarschriften ingediend. In 2022 ontvingen we nog 62 bezwaarschriften. Dat verschil kwam vooral door de 36 bezwaarschriften die we in de laatste week van 2023 nog ontvingen. Die konden we vanzelfsprekend niet meer in behandeling nemen in 2023. Die komen terug in het jaarverslag van 2024. (Spoiler: al die 36 bezwaren hadden te maken met één besluit, en ze zijn ook allemaal weer ingetrokken door de indiener).
- Compliment voor het vermogen om onze besluiten te herzien
26 bezwaren werden ingetrokken voordat de commissie ze kon behandelen. Een paar bezwaarmakers trokken hun bezwaarschrift in nadat we meer uitleg gaven over het besluit waar het bezwaar tegen gericht was. Anderen trokken hun bezwaarschrift in omdat we (waar nodig in overleg met het Gebiedsteam) het besluit opnieuw beoordeelden en een ander besluit namen. De commissie waardeert deze kritische houding ten opzichte van de eigen besluitvorming. - Rapporteren volgens het Stappenplan Wmo 2015 is een verbeterpunt
In 2021 sprak de commissie haar zorgen uit over het niet rapporteren volgens het stappenplan in het kader van de Wmo 2015 en de Jeugdwet. De commissie zag in 2023 geen verbetering. Van de zeven bezwarenschriften adviseerde de commissie zes gegrond. Op voorstel van de commissie volgden gebiedsteammedewerkers in februari 2024 een training ‘beter rapporteren volgens het stappenplan en de Jeugdwet’. De commissie vraagt hier blijvend aandacht voor.
